Potraviny vhodné pro váš detox


Detoxikace organismu je očista těla, kterou člověk provádí po určitou dobu. Naše tělo se dokáže detoxikovat samo, ovšem není na škodu, když mu k tomu dopomůžeme. Dojde tím k vyčištění těla od všech toxinů a odpadních látek. Může vám to také pomoci s trávením.

Jak se stravovat při detoxu? Strava je zde jednoduchá a zaměřená na potraviny, které vám pomohou s očistou organismu. Podívejme se na potraviny, které je vhodné zařadit do vašeho detoxikačního jídelníčku.

Voda s citrónem

Při detoxikaci jsou tekutiny důležitější než kdy dřív. K ještě lepší detoxikaci vám pomůže, když do běžné vody přidáte spoustu citrónu. Citróny mají v sobě spoustu vitamínu C a jsou skvělé pro vaše zdraví.

zelený čaj

Bylinky

Bylinky podpoří vaše zdraví a podpoří proces detoxikace. Mezi vhodné bylinky můžeme zařadit ostropestřec, kořeny pampelišky anebo přímo bylinkové směsi detoxikačního čaje.

Vývar

Vývar je velmi oblíbená polévka, a je taky dobrá pro váš detox. Ať už z hovězího nebo kuřecího masa, vašemu tělu prospěje, už jen kvůli vysokému obsahu aminokyselin. O vývaru můžete přidat nejrůznější zeleninu, ovšem vyvarujte se nudlí a dalších podobných věcí.

Matcha

Matcha je čaj, který se připravuje ze stejné rostliny, jako čaj zelený. Lístky určené pro výrobu matchi se ale sklízí velmi mladé. Matcha je plná tělu prospěšných látek, je skvělá na imunitu, dodání energie a zrychluje metabolismus.

čaj

Spousta zeleniny

Zelenina, to je gro vašeho detoxu. Můžete si ji dopřát, kolik jen chcete. Vytvořte si velké saláty, které budete konzumovat a zeleninu vybírejte čerstvou a kvalitní. Salát můžete dochutit citrónovou šťávou, trochou olivového oleje a pro více vitamínů přidat i například chia semínka.

Mořské plody

I během detoxu potřebuje vaše tělo bílkoviny, ovšem buďte s nimi střídmí. Zaměřte se na lehké ryby a mořské plody, které jsou plné omega-3 mastných kyselin.

1/5 - (1 vote)