Malé, neznámé a zcela bezpečné: africké Malawi

Není to sice země s přístupem k moři, to ovšem neznamená, že by tato překrásná vnitroafrická země neměla pobřeží. Jezero Malawi nabízí stejně mnoho, jako pobřeží mořské a možná i více.

§  Kde leží Malawi?
Mezi Mosambikem a Zambií leží malinká země s názvem Malawi. Zdejší obyvatelé jsou částečně civilizovaní, velice příjemní a usměvaví a neuvěřitelně přátelští, zároveň ale nejsou vlezlí. Kriminalita zde neexistuje a tato země je tak chudá, že zde extremisti nemají nejmenší důvod zaútočit nebo si na zemi dělat nároky.

V čem spočívá bohatství této malé země?

Ve stejnojmenném jezeře, které můžete využít pro svou dovolenou. Najdete tu písčité pláže a podobné podnebí jako u moře či oceánu.

Navštivte některé z ostrůvků na jezeře Malawi

Těmi nejkrásnějšími, plnými zeleně a ohraničené zlatavým pískem, jsou ostrovy Likoma a Mumbo. Můžete zde strávit odpočinkovou dovolenou na pláži, nebo se vydat prozkoumávat zdejší přírodu a obyvatelstvo, či se vydat na trek na kolech nebo na pěší túru Malawi otevírá možnosti pro všechny možné formy aktivního odpočinku

–          Vesnice, vísky a vesničky
V tomto státě můžete navštívit domorodé kmeny, které jsou velmi přátelské, a ačkoli neznají většinou vás jazyk, rádi se s vámi zapovídají a podělí o své jídlo.

–          Výhled na africkou krajinu
Z kdejakého kopce můžete pozorovat zajímavý reliéf krajiny, který je téměř vždy, díky poměrně vysoké nadmořské výšce, zahalen v opar a mlhu. Celé území okolo jezera je kopcovité, takže to svádí k turistice. Můžete se také vydat na safari, a to buď ve voze zdejších bušmenů nebo s průvodcem pěšky. Obojího nebudete litovat.

–          Navštivte čajové plantáže
Zamiřte na jih této země, najdete nečekaně rozvinutou oblast. Například město Zomba, koloniální město Britů, kteří tady zanechali viktoriánské památky, nebo bankovní město Blantyre.