Golden Gate

San Francisco se nachází ve slunném americkém státě Kalifornie, který je také přezdíván Golden State neboli Zlatý stát. Hlavní část známá pro turisty leží na Sanfranciském poloostrově, kam se z pevniny lidé mohou dostat po celosvětově známém mostě Golden Gate nebo česky Zlatá brána. Most má typickou červenou barvu a je o něm napsáno nepřeberné množství knih a natočeno mnoho dokumentů, pro svoji unikátní nepřehlédnutelnou barvu a další jedinečné detaily se stal symbolem. Pokud budete přejíždět po mostě směrem na poloostrov do centra, musíte předem zaplatit poplatek přes jednu internetovou stránku, zadat číslo SPZ značky a legálně tak projet do San Francisca.Golden Gate.jpg Most můžete z pevninské části obdivovat z několika vyhlídek dobře přístupných autem. Z poloostrova je asi nejlepší místo k výhledu z Baker Beach, která je rovněž přístupná autem. Voda je však po většinu času velmi studená a narazíte na velké mořské proudy. Most je ale k vidění i z různých částí města. Dejte si však pozor na častou ranní mlhu, která ho může celý zahalit. Počasí je zde velmi proměnlivé!
Centrum plné unikátů
Když se vydáte do samotného centra, nesmíte zapomenout navštívit slavnou nejklikatější silnici na světě Lombard Street, unikátní barevné domy Painted Ladies, náměstí Union Square či kopec Twin Peaks. Lombard street můžete projet pouze jedním směrem autem nebo projít pěšky. U Painted Ladies se nezapomeňte připravit na mnohdy i davy turistů lačnících po dokonalé fotce, avšak atmosféra typických domů vás natolik nadchne, že vám ostatní lidé nebudou vadit. Zdejší park je přímo magický a působí až klidnou atmosférou s výhledem na finanční čtvrť města. Náměstí Union Square se nachází přímo mezi mrakodrapy a kolem něj jezdí velmi známá tramvaj. San Francisco leží na velmi příkrých kopečcích a silnice i domy jsou zde tomu přizpůsobené. I zkušení řidiči zde mohou mít obtíže při řazení do kopce. Místní tramvajová linka však tyto poměry zvládá a je velikým zážitkem pro jízdu městem. I její konečná je pro turisty lákavá především svým ceremoniálem otáčení. Kopec Twin Peaks i s televizní věží tvoří nádherné místo pro rozhled na město i záliv.Ulice v San Franciscu.jpg
Pobřeží a moře
Při pobřeží je přímo nutné navštívit Piere číslo 39. Zde se nachází kouzelné místo s obchůdky, restauracemi a atrakcemi. Atrakce však neničí atmosféru přístavu a můžete tu pozorovat stovky vyhřívajících se lachtanů přímo na mole. O kus dál na moři je ostrov s vězení Alcatraz. Sem dojedete pouze lodí a užijete si prohlídku světoznámého vězeňského komplexu. Pro San Francisco jsou také typické písčité pláže, nicméně po většinu roku, kdy je chladné počasí i mořská teplota, se stává lákadlem spíše pro místní obyvatele venčí své psy. Často zde uvidíte i místní obyvatele nebo fanoušky vodních sportů typu paragliding a surfing.