Slunný ráj na zemi

Nádherné písčité pláže, průzračný oceán v příjemné teplotě, potápění s exotickými rybami či sledování západu slunce s čerstvě vyrobeným ananasovým koktejlem. O takovou atmosféru se Vám postarají havajské ostrovy.
Tento takzvaný “Aloha State” se nachází v Tichém oceánu a je rozdělen na osm hlavních částí Havaj, Maui, Oahu, Kauai, Molokai, Lanai, Niihan a Kahoolawe. Na tyto hlavní ostrovy navazuje na severozápadu šňůra menších ostrůvků, které jsou součástí UNESCO. 

pláže

Co se počasí týče, tak je zde poměrně stálé. V období dešťů Vás mohou samozřejmě přepadnout občasné přeháňky či bouřky, ale nemusíte zoufat, jelikož i v těch se dá podniknout dobrodružství, které havajské ostrovy nabízí. Mezi ně patří například Polynéské kulturní centrum na ostrově Oahu, které vás uchvátí svou různorodostí a pestrým programem. Pokud Vám počasí bude přát, tak není nic lepšího, než se projít centrem Honolulu a vychutnat si některé představení, které pro turisty chystají místní obyvatelé ve večerních hodinách.

ostrov

Patříte-li mezi ty jedince, kteří si neradi plánují, tak se neváhejte zeptat, ať už na ulici nebo v hotelové recepci. Lidé jsou k turistům vstřícní a laskaví.
Pokud se stále rozhodujete, na který z nabízených hlavních ostrovů jet, tak se rozhodně zamyslete nad tím, co přesně byste tam chtěli dělat.  Každý z nich má totiž hodně co nabídnout. Na Oahu můžete nasát atmosféru jako z Jurského Parku procházkou po deštném pralese, odpočinout si na jedné z nejvyhlášenějších pláží Waikiki nebo navštívit památník Pearl Harbor. Ostrov Havaj Vám může nabídnout černé pláže, vulkány či vodopády. Na Maui Vás zase očarují vodopády a Haleakala, což je jedna z nejznámějších sopek tohoto souostroví.

moře

Takže v závěru záleží jen na Vás, pokud spíše rádi objevujete nová místa nebo jen odpočíváte na pláži. Nicméně dá se zvládnout obojí.
Takže ať už se rozhodnete pro jakýkoliv z výše zmíněných ostrovů, nemůžete udělat chybu. Každý z nich je opravdovým rájem na zemi.