Alkohol je metla lidstva


Česká republika je země, která se k pití alkoholu staví velmi pozitivně. Bohužel platí to, že ve společnosti jste považováni za divné, když nepijete, než když si dopřáváte alkoholu nadmíru. Přitom se již dlouho ví, že alkohol má na naše tělo negativní dopady, které mohou v nejhorších případech vést až k smrti.

Jaké negativní dopady na naše tělo alkohol má?

Činnost mozku

Alkohol negativně ovlivňuje činnost našeho mozku a jeh funkce. Alkohol působí změny nálad, poruchy pozornosti, poruchy koordinace, výpadky paměti. Častá konzumace alkoholu je také spjatá se zvýšeným rizikem demence.

mozek

Imunita

Pití alkoholu může být důvodem vaší chatrné imunity. Pokud jste chroničtí pijáci alkoholu, vaše tělo oslabené škodlivými látkami alkoholu nemá sílu bojovat ani proti nejběžnějším onemocněním. U alkoholiků je daleko vyšší riziko rozvoje respiračních onemocnění, jako je třeba zápal plic nebo infekční onemocnění dýchacích cest. Těmto lidem se také daleko hůře hojí rány.

Sexuální zdraví

Alkohol ovlivňuje i váš sexuální život. Způsobuje pokles libida a může být důvodem vzniku erektilní dysfunkce. Pokud ji trpíte, nejste schopni dosáhnout erekce. Sami uvidíte, že po vysazení alkoholu dojde ke zlepšení erekce.

Játra

Jeden z orgánů, který nejvíce trpí na pravidelný příjem alkoholu, jsou naše játra. Játra mají čistící funkci, zbavují naše tělo odpadních látek, a jsou nenahraditelné. Alkohol může způsobit jejich záněty, nadměrné ukládání tuku, což vede k dalším zápalům, cirhózu, nebo dokonce nádorové onemocnění.

játra

Kardiovaskulární systém

Nepřekvapí vás, že alkohol má také negativní vliv na náš kardiovaskulární systém. Pravidelní piči alkoholu jsou více náchylní ke zvýšenému krevnímu tlaku, poruchách srdečního tepu a nesmíme zapomínat na několikrát zvýšené riziko cévní mozkové příhody, nebo infarktu myokardu.