Jak si hrát s dítětem

Dítě potřebuje zábavu, a to ve všelijaké formě, v jaké si jen dokážete představit. Dítě dokáže zabavit opravdu cokoliv, jen to pro něj musíte udělat zajímavé. Funguje to také naopak, protože pro dítě nemusí být zajímavé něco, co vy za zajímavé považujete, protože to je hračka. To hned ale nemusí znamenat, že je to zábavné a zajímavé a že by se na to dítě mělo hrnout a mělo by si s tím hrát několik hodin. To v žádném případě. Pokud mu tu hračku neuděláte zajímavou a neukážete, že se s ní dá krásně hrát, dítě si s tím hrát nebude, je to jednoduché. Tohle si pamatujte.

hřiště

Protože jakmile mu hračku jen tak položíte do ruky a dítě nebude vědět, co to je a nebude to pro něj zajímavé, odhodí ji. Někdy ale naopak může dítěti přijít zajímavé něco, co máme každý doma. Třeba víčko, nebo nějaký ubrus, i to může dítěti přijít zajímavé, takže se pak nedivte, že si s tím bude chtít hrát a nechte ho. No a co, že to není hračka, to dítě to neví, tak ho nechejte. A pokud si nebude chtít hrát s normální hračkou, nesnažte se mu ji vnutit. Dítě si má hrát v klidu a s tím, čím si chce samo hrát (pokud to ovšem není nic nebezpečného, v tomto případě mu to nedávejte). Pokud nechcete s dítětem být doma, tak je také možnost ho zabavit venku.

drak

Zde ale už záleží, jak je velké. Rodiče celkově chodí na hřiště, kde se dítě může zabavit. Bývají tam skluzavky, různé houpačky, prolézačky a podobně, takže se dítě může pořádně vyřádit. Pokud se vám nechce někam chodit, můžete si hřiště udělat na své zahradě, dají se koupit skluzavky za pár korun a můžete si tam nechat třeba nainstalovat houpačku hnízdo https://www.detskahriste.cz/detske-houpacky/ či jakoukoliv jinou houpačku, to už je jedno, jakou si zvolíte. Budete tak mít hřiště na dosah ruky a nebude pro vás tak časově náročné k nějakému dojít, protože ne všichni mají hřiště vedle svého bydliště.