Jak si užít zahradní koupání

Rozšíření bazénů

Vzhledem k stále jednodušší výrobě a konkurenci na trhu s bazény, je stále ekonomicky zajímavější si zahradní bazén pořídit. Pokud jste velká rodina a k vodě jezdíte rádi, zjistíte, že investice za pořízení bazénu se vám poměrně rychle začne vracet, když si spočítáte, kolik dáte za dopravu na veřejné místo ke koupání, vstupenky, nějaké občerstvení, zmrzlinu atd.

bazén15

Starat se o svou investici

Doma máte jednorázovou investici, přikoupíte několik základních potřeb pro údržbu a pokud je bazén dobře postavený a je pravidelně udržovaný a na zimu správně zazimovaný, vydrží sloužit léta a možná se v něm budou koupat i děti vašich dětí.

Každé období vyžaduje určitou péči o bazén

Pokud nemáte luxusní zapuštěný bazén, ale sáhli jste po levnější verzi, nemusíte se bát, že si bazén neužijete, ale už od začátku se na jeho stavbu je třeba připravit. Začíná to srovnáním terénu a přípravou podkladu. Ten musí být tak dokonale udělaný, aby se nepoškodila fólie na dně bazénu. Ta představuje poměrně velký výdaj, a proto je třeba dbát, aby dlouho vydržela. Pod bazénové fólie https://www.chlorito.cz/bazenove-folie-a-plachty se nejčastěji dává geotextílie, která drobné nerovnosti srovná, aby nedošlo k mechanickému poškození fólie.

bazén18

Ochrana bazénu

Další nezbytnou věcí je plachta, kterou se bazén přikrývá, aby byl uchráněný před nečistotami z okolí a pokud si zvolíte solární plachtu, budete mít jako bonus ještě zdarma ohřívanou vodou pomocí slunečního záření. Plachty jsou stejně jako fólie určené k používání na mnoho let, a proto musíme dbát i na ochranu plachty, aby se nepoškodila. Její životnost se prodlouží, pokud ji nebudete nechávat na bazénu i přes období, kdy se bazén nepoužívá a kdy nejsou venku nejlepší přírodní podmínky. Na ochranu bazénu v zimě je určená zase jiná plachta, která je tkaná a velmi odolná proti zimním výkyvům počasí.

Obzvláště bazény, které jsou tvořeny fólii na pevné kostře, vyžadují dokonalé zazimovaná a pro období mrazů se doporučuje do bazénu, kde se nechává přes zimu voda, vložit pár prázdných plastových lahví, aby díky pnutí vody, ke kterému dochází při nízkých teplotách, nedošlo k protržení fólie.