Kolik rizika snesu při investování?

Je to jedna z velmi důležitých otázek, které by si každý, kdo chce investovat, měl položit. Způsobů jak investovat je mnoho. Ať už budete konzervativní třeba spořicím účtem anebo své peníze investujete například do akcií. Důležité je neztratit hlavu. Pokud se bojíte investovat větší obnos peněz najednou, není nic snazšího než tuto částku rozdělit do více investic. Sice výnos nebude tak velký, ale budete mít nějakou jistotu. A časem se osmělíte. Zásadní věc je ta, že investice by měla být pouze do částky, kterou si opravdu můžete dovolit. Tedy s menšími příjmy nemůžete investovat tolik jako ten, který má k dispozici velký obnos peněz a je bez dluhu. A kdy začít investovat? Ideální je už při narození kdy to mají na starost rodiče. A v produktivním věku klidně s první výplatou. Nicméně můžete kdykoliv kdy zhodnotíte, že je ta správná doba.
 myšlenky na peníze

Kdy budu tyto peníze potřebovat?

 
Jedna také z důležitých otázek. Pokud peníze potřebujete v horizontu jednoho, až dvou let nevyplatí se Vám žádné velké investice a peníze si uložte v bance. Pokud k investici použijete spořicí účty, podílové fondy mají jistotu, že o peníze nepřijdete, máte je takřka ihned k dispozici, ale jejich zhodnocení je minimální.  Pokud ovšem hodláte peníze potřebovat za 5 a více let je investice pro Vás jako stvořená.
 zelená šipka

Co je dobré ještě o investici vědět?

 
Za investici se považuje kromě koupě finančního produktu také nákup akcií, dluhopisy, nákup drahého kovu jako je zlato, ale také nákup nemovitostí nebo třeba uměleckého díla. Než začnete investovat, měli byste vědět a mít jasno ve Vašem investičním cíli. Díky němu můžete získat finanční svobodu. Také čím více na investicích vyděláte tak tím více dále investujte, ale také spořte. Zadní vrátka nikdy nejsou k zahození.  A v neposlední řadě pokud Vám investice příjemně rostou tak se u Vás mění zásadní věc. Už nemusíte, ale už můžete. A to je příjemná změna.