Kozí mléko nám může v lecčem pomoci!

Je pravda, že kozí mléko je mnohem zdravější než mléko kravské a to nejen svým složením, ale také samozřejmě i chutí. A přitom ho mnoho lidí nekonzumuje a dokonce ani nepoužívá žádné produkty, které se dají z kozího mléka vytvořit. Někteří si stěžují na specifickou chuť kozího mléka, někteří zase na jeho nedostatek v obchodních řetězcích. Zde taktéž platí, že kdo chce, určitě si k němu cestu najde.
koza mezi ovcemi

Co dokáže kozí mléko ovlivnit?

O samotné konzumaci kozího mléka se už po staletí traduje, že je vhodná pro dlouhověkost a působí jako elixír krásy. Samozřejmě, ale mnoho z nás je zvyklých na chuť mléka kravského. Kozí mléko má trošku jinou chuť. Není to nic strašného, jen to chce si na tuto jeho specifickou chuť zvyknout. A že se to vyplatí! Jelikož kozí mléko nebo produkty z něj vytvořené jako jsou např.: tvarohové dezerty, sýry, nápoje ze syrovátky kozího mléka, jogurty, ochucená mléka, dokáží prospěšně ovlivňovat různé zdravotní komplikace (potíže s trávením, potíže s játry a slinivkou břišní, stres a od něj pramenících migrén, kozí mléko je snášeno i lidmi, kteří trpí alergií na bílkoviny obsažené v kravském mléce, revmatismus, ekzémy a taktéž může působit jako prevence před zhoubnými, nádorovými onemocněními).
dojení kozy

Kosmetika s přídavkem kozího mléka

Tato kosmetika se téměř vždy označuje jako biokosmetika, která je tedy naprosto přírodní. A proto také opravdu pomáhá. Je dokázáno, že ekzémy u dětí a taktéž u dospělých na ni velmi dobře reagují. Můžete se setkat s balzámy na rty s kozím mlékem, tělovými mléky a másly, sprchovými gely, přísadami do koupele, pleťovými krémy, krémy na ruce a dokonce i se solí do koupele s přídavkem kozího mléka. Kosmetika obohacená kozím mlékem je vhodná k hydrataci a zjemnění pokožky. Je vhodná jak pro dospělé, tak samozřejmě i pro děti.