Tesla Roadster aneb nejrychlejší sporťák na světě?

Kdo za tím vším stojí? Samotný šéf automobilky Tesla Elon Musk. Tento mistr slova potvrdil v rámci prezentace elektrického sporťáku Roadster, že tento nový automobil zrychlí z nuly na devadesát šest kilometrů v hodině za necelé dvě sekundy! Maximální rychlost má být těsně nad čtyři sta kilometrů za hodinu. A to prý se týká jen základní verze. Bylo naznačeno, že bude k dostání i unikátní balíček, jenž bude mít vliv na posunutí automobilu na ještě vyšší level.
 závodní auto
Nicméně sám šéf automobilky přiznal, že bude nutné také vzít na zřetel otázku bezpečnosti. Nová generace velmi výkonného sportovního automobilu Tesla Roadster přinesla ruch do automobilového světa. Zcela tak zaujala maximální pozornost a upoutala zájem. Ba přímo šokovala. Nutno podotknout, že Tesla Roadster je dokonalý po designové stránce i veškerými parametry.
 
Excelentní vzhled plechového borce
 
Zcela jednoduchá krása vás oslní. Umocňující aerodynamiku si tak zachovává patřičně dravý ráz. Zadní i přední světla jsou velmi úzká. Jsou tvořena diodami, které jsou již typické pro vozy značky Tesla. Střešní panel vozu Tesla Roadster je skleněný.
 
Interiér ve znamená futurismu
 
Na první pohled upoutá jednoduchost ukrytá ve volantu. Kabina je čtyřmístná. I když to se ještě může trochu změnit. Nicméně automobilka sází na eleganci, komfort a jednoduché prvky. Interiéru dominují dvě sportovní sedadla a velký středový panel.
 tesla kompresor
Celkový design je mnohem dynamičtější a modernější. Dostal více interesantnější formu. Do značné míry může někomu připomínat sportovní vozy značky McLaren nebo Porsche. Avšak díky pouhému elektrickému pohonu zde nenajdete všelijaké nasávací otvory, ale jen pohledné křivky automobilu, jenž má stylové světlomety. Takřka neviditelné dveře a dokonalá sklápěcí střecha vás nadchne.
 
Parametry pro základní model Tesla Roadster
 
·         již výše uvedené fascinující zrychlení z 0 na 96 km/h za takřka 2 sekundy
·         maximální rychlost přesáhne hranici  400 km/h
·         disponující akumulátorem o kapacitě 200 kWh
·         dojezd na jedno nabití slibuje až 1000 kilometrů
·         tři elektrické motory