Lavaro House 4 je krok ke zlepšení kvality vlastního života

Bydlení v mobilní dřevostavbě Lavaro House 4 https://www.top-mobilnidomy.cz/mobilheimy/-216/ vám může změnit život tak, že jej obrátí doslova naruby – ovšem tím pozitivním směrem. Pocítí to hlavně lidé, co se upínají na život ve městě, a považují jej za svou jedinou jistotu. Být blíže přírodě znamená čerpat odtud energii, zatímco město vám ji bude spíše odebírat.

žena s knihou

Proč se přestěhovat mimo město

Pracovní příležitosti – ty jsou asi největší brzdou, proč dát přednost trvalému bydlení v přírodě. Existuje však řada možností, jak si právě tady vydělávat na živobytí, a mnoho lidí to již také provedlo – pěstují zemědělské plodiny, provozují e-shopy se zdravou výživou, pracují z domova, nebo vykonávají sezonní práce v místě bydliště. Mnoho firem také zaměstnává osoby i na venkově, není tedy jasně dáno, že pracovní příležitosti jsou jen ve městech.

růžové chryzantémy

Nízké provozní náklady – kdo si pořídil mobilní dřevostavbu, jistě vám dá za pravdu, že tu lze snížit náklady na bydlení na minimum. Záhy pak zjistíte, že se tu dá spokojeně a komfortně žít i s výdělkem hluboko pod minimální mzdou, a vystačíte i s prací na poloviční úvazek. Vypomůžete si vytápěním v krbových kamnech, vařením na propan-butanu (ten je levnější než přípojka na zemní plyn), vyplatí se mít vlastní studnu, případně fotovoltaické články či solární kolektory na ohřev vody. Výhodou je také absence dalších nákladů, jako jsou nájemné, fond oprav, dálkové vytápění atd. A pokud máte svůj vlastní pozemek, bydlíte ve vlastním, a to je v dnešní době (kromě zdraví) to nejcennější.

Změna stravy – ke snížení nákladů může přispět i změna stravy. Zkuste se zaměřit na zdravější životní styl, zařadit do stravy více luštěnin, omezit maso, hlavně červené, snídat místo chleba s uzeninou kaše z celozrnných obilovin s ořechy a ovocem, mít na zahradě záhon s mrkví, rajčata, papriky, okurky, hlávkový salát atd. Ušetříte velmi výrazně a ještě si pochutnáte, chce to jen jediné – vlastní pevnou vůli a odvahu to alespoň zkusit.