5 důvodů proč sledovat anime

Pro začátek bychom si měli určit, co anime vůbec je. Jedná se o japonské kreslené filmy a seriály. Důležitým faktem je, že anime není žánr, a není jen pro děti. Japonci se na anime koukají stejně jako my na filmy a seriály. Takže co je na anime vlastně tak skvělého?

tužka
 
Má krátké díly.
Na rozdíl od normálních seriálů, jeden díl anime seriálu má zpravidla dvacet pět až třicet minut. To z anime dělá velmi rychlý a jednoduchý relax. Potřebujete si dát pauzu mezi učením, ale nechcete, aby byla moc dlouhá? Jeden díl anime je řešením. Ušetří vám pak následné výčitky svědomí.
 
Máte možnosti výběru.
Jak už bylo zmíněno výše – anime není žánr. Ale jeho žánry jsou stejně rozmanité jako u hraných seriálů a filmů. Horor, komedie, fantasy, milostný příběh… nebo všechno dohromady! Z toho tedy vyplývá, že opravdu není určené jen dětem, a to hlavně kvůli tomu, že některé scény se nebojí dosti… brutálních záběrů.
 
Zaujme vás úchvatná grafika.
Ano, můžete si říct, že 3-D animace jsou daleko propracovanější, ale faktem zůstává, že 2-D kresby mají své kouzlo. Japonské studio Ghibli, které má na svědomí například filmy Zámek v Oblacích nebo Princezna Mononoke, je toho dokonalým příkladem. Obsahuje nádhernou animaci, která je dost dobře i uměleckým dílem. Koneckonců, na světě se pořádají umělecké výstavy věnované výhradně anime.

pc
 
Je zdarma.
Většina japonských seriálů můžete shlédnout online zdarma, což dělá anime atraktivnějším pro mladší publikum. Veřejně je dostupné s titulky v jakémkoliv jazyce chcete, a občas je i dabované. U nás může být příkladem Zápisník Smrti.
 
Už ho vlastně znáte.
O kvalitě anime nejsme přesvědčeni jen my, ale také řádka slavných režisérů, která se jím nechala inspirovat při tvorbě filmů, které jsou populární dnes. Například takový Matrix byl inspirován japonským seriálem Ghost in the Shell, nebo Počátek, který byl ovlivněn Paprikou.
 
Takže na co ještě čekáte? Běžte se sami přesvědčit, že anime za to opravdu stojí!