Markýzy si se sluníčkem poradí

Nejčastěji se s nimi setkáváme na fasádách hotelů, restaurací nebo obchodů. Ovšem lákavý stín na terase u domu vykouzlí úplně stejným způsobem jako v obchodních kruzích. Dokonce díky nepromokavému materiálu poslouží skvěle i před deštěm. Nebyl by to správný produkt, kdyby nebyl nabízený v mnoha barevných provedeních, tak aby dostatečně ladil k fasádě domu. Vždy je dostatečný výběr z různých látek, barev i vzorů. Dále při nákupu bychom se měli soustředit na látky hydrofobní, stálobarevné, rozměrově stálé, odolné vůči plísním a s dostatečným UV filtrem.
markýzy před kavárnou.jpg
Dále lze zakoupit markýzy s ovládání na ruční pohon, což je provedeno klikou. Ovšem praktičtější a pohodlnější je elektrický pohon na dálkové ovládání.
Vybírat můžeme z několika možných druhů.
1. Samostatně stojící – pokud ji potřebujeme umístit do volného prostoru, například na zahradě. Její kloubová ramena u některých typů umožňují zastínit poměrně velkou plochu.
2. Výsuvná – patří mezi nejznámější. Má kloubová a teleskopická ramena. Obvykle se instaluje na stěnu domu. Stabilita a pevnost ramen nevyžadují další možné podpěry. V závislosti na modelu lze vybírat i již zmíněný pohon, který se dá pak doplnit povětrnostními čidly. Zde se spíš modely liší zejména rozměry a možnými doplňky.
3. Polokazetová – zde můžeme vidět ochrannou integrovanou stříšku, která pak i v zatažené poloze chrání potah před nepříznivými vlivy venkovního prostředí.
4. Kazetová – díky kastlíku, který je zde navíc, je také v zatažené poloze chráněný potah, ale také ostatní díly konstrukce, proti vlivům prostředí. Tím je myšleno déšť, sníh, případné další nečistoty. Samozřejmě se tím prodlužuje její životnost.
pruhovaná markýza.jpg
Rozhodně se nevyplatí kupovat příliš levnou ochranu před sluníčkem, jelikož by se mohlo stát, že díky nekvalitnímu materiálu se snadno člověk spálí i ve stínu. Není ani příjemné, když zjistíme, že to co by nás mělo chránit před deštěm je prakticky bezúčelné. Samozřejmě pak to má dopad nejen na ochranné schopnosti, ale také na její vzhled, kdy se poměrně rychle ztrácí její barva.
Určitě se vyplatí, na vybraný výrobek pořádně informovat a zakoupit kvalitní produkt, který vydrží dlouhou dobu a nám poskytne příjemné posezení i v těch nejteplejších dnech.