Moderní způsoby vytápění rodinných domů

Vytápění rodinných domů v našich podmínkách je docela zásadní problém. Topíme totiž mnohdy od září až do dubna. Což není zrovna zanedbatelná část roku. Topení tak musí být co nejvíce efektivní, musí stát co nejméně peněz a mělo by nás zároveň stát co nejméně práce. A to není zase tak snadné, protože topení není zrovna jednoduchá záležitost.

oheň

Topení elektřinou či plynem

Elektrické a plynové kotle pro vytápění rodinných domů byly do dnešní doby docela běžnou věcí. V posledních měsících ale není situace na trhu s energiemi zrovna stabilní a ceny vyrostly takovým způsobem, že spousta domácností musí způsob topení změnit kvůli finanční situaci. Výhodou tohoto topení je nulová produkce emisí a také bezpracné topení. Jak jsme už zmínili, finanční náročnost je bohužel trochu jiná věc. V dnešní době jsou velice moderní tepelná čerpadla, která však také mají poměrně velkou spotřebu elektrické energie a také pořizovací náklady jsou extrémně vysoké, takže pro nižší a mnohdy i střední třídu jsou v podstatě nedostupné. Naštěstí jsou i na tato čerpadla poskytovány dotace od státu, aby se snížilo množství starých a neefektivních kotlů v českých domácnostech.

komín

Topení tuhými palivy

Topení tuhými palivy je dlouhé roky v našich domácnostech největší stálice. Uhlí či dřevo a produkty z něj jsou mnohem levnější a tím pádem dostupnější. Co se ale změnilo jsou kotle. Kotel na tuhá paliva v dnešní době vypadá úplně jinak a je mnohem efektivnější a také úspornější. Chrání také naše ovzduší protože množství emisí je mnohem nižší. Navíc v případě výměníku můžete efektivně ušetřit. Tepelné výměníky Bazenygluc vám můžou ohřívat třeba bazén nebo vodu na koupání místo bojleru což vám může ušetřit nemalé peníze a navíc to zvýší i efektivnost hoření. Ideální je také pořízení akumulačních nádrží, které zadržují teplou vodu a tou později dům vytápí.