Úzkost bez léků – jde to?

Jedná se o psychickou nemoc, kterou si možná zažíváte právě i vy. Tyto stavy přichází nečekaně a nejsou nic příjemného. Někdo může mít pocit, že má infarkt. Jiný zase nemůže vycházet mezi lidi, protože mu dav a společnost přivádí doslova hnusné pocity, kterých se nemůže nijak zbavit. Dost často se tyto lidé schovávají do ústraní a jsou raději doma, než aby se vydali někam ven a užívali si života. Pokud máte dojem, že s vaší psychickou stránkou není něco v pořádku tak by bylo nejlepší vyhledat odbornou pomoc. Ale kde a jakou?
bosé nohy

Psychiatr nebo psycholog?
Nejlepší bude, když vyhledáte nejdříve psychologa. S ním si můžete o vašich pocitech bez problémů popovídat a pokud by on usoudil, že váš stav je vážnější, tak vás odešle někam dále. Například k psychiatrovi. Někteří psychologové mají zpoplatněné sezení. Jedná se o finanční částku v řádu pár stovek. Někteří spolupracují se zdravotními pojišťovnami a tím pádem nic nemusíte platit. Jestliže by váš stav nebyl nějak vážný, dá se vyřešit i bez léků pomocí dechových cvičení atd. Možná že vám bude stačit přijít na problém skrze to, že si s lékařem popovídáte a on vám pomůže přijít na to, proč se vám takové stavy dějí.
Jestliže vás však odešle do další péče k psychiatrovi tak ti většinou spolupracují s pojišťovnami, a tak byste nemuseli nic platit. Samozřejmě jsou tito lékaři i v soukromích klinikách, kde si již musíte připlatit za každou návštěvu. Tito lékaři si vyslechnou vaše problémy a mohou vám předepsat nějaké léky, které by vám mohli pomoci. Není dobré se vyhýbat lékům, pokud doktorka/doktor usoudí, že jsou pro vás vhodné. Některé psychické nemoci se totiž mohou vyvinout v ještě větší problém.
barevné léky
K doktorovi je dobré se vydat v té situaci, pokud máte takové potíže, které vám již ovlivňují běžný život. Z počátku se to dá řešit domácí léčbou. Existují bylinky, které příznivě působí na psychiku a v lékárnách jsou volně dostupné léky, které by vám mohli pomoci. Pokud však nezabírají, tak se nemusíte stydět. Vyhledejte si odbornou pomoc. Od toho tu tito doktoři jsou a čím dříve začnete problém řešit, tím dříve se vám i vašemu zdraví jistě uleví.