Jak vyzrát nad únavou

Únava duševní
V dnešní uspěchané době není divu, že jste pod neustálím stresem. Řada lidí se potýká v zaměstnání s určitým duševním vyčerpáním a je jedno, zda je to inženýr nebo níže postavený zaměstnanec. Pokud se ale dostaví ztráta koncentrace zhoršení paměti nebo ospalost měli byste si dopřát odpočinek. Někdy stačí jen sáhnout po knížce jindy zase pomůže procházka na čerstvém vzduchu. Důležité proto je najít si činnost, při které nebude rušeni žádnými negativními vlivy a načerpáte novou sílu.
 příznakem bývá migréna
Únava fyzická
Jedná se o únavu, při které dochází k celkovému vyčerpání organismu. Těžknou vám nohy a bolí vás hlava toto jsou nejčastější příznaky fyzického vyčerpání. Ve vypjatých situacích není vzácností také pocit na omdlení třes rukou nebo mžitky před očima. Jediné, co na tuto únavu pomůže, je dopřát si kvalitní spánek můžete také vyzkoušet masáže nebo saunu.
 
Únava jako varovný signál
Hubnutí žíznivost ale také sucho v ústech a omámenost.
Pokud únavu doprovázejí i takovéto příznaky je lepší vyhledat lékaře. Někdy stačí jen změna jídelníčku nebo doplnit tělo potřebnými vitamíny, ale stejně, tak se může jednat o nějaký vážný zdravotní problém a tělo jen vysílá varovné signály.
 aktivní pohyb
Další faktory ovlivňující únavu
Pokud přes den vypijete příliš mnoho kávy tak je sice pravdou, že vám dodá energii, ale jen na určitou dobu. Zatím, co se budete po kávě cítit nabití energií vaše tělo bude kofeinem předávkováno a dá vám to najevo právě únavou.
Nedodržujete pitný režimtak jak byste měli? Vaše tělo vám to dá opět najevo únavou, skleslostí a neschopností se soustředit.
Nedostatečný pohyb se také může projevit vyčerpaností zdá se vám, že jste natolik unavení abyste si obuli boty a vyšli ven a už vůbec se necítíte na to jít si zaplavat či zaběhat? Překonejte se pohyb totiž okysličuje orgány a urychluje metabolické procesy. Aktivní pohyb je totiž ten nejlepší životabudič.