Čištěním koberců Praha zbavíte podlahovou krytinu roztočů, plísní a bakterií

Vyčistit koberec vyžaduje nasazení speciální techniky. Ruční čištění nepřináší zdaleka takový efekt, který odpovídá vynaložené dřině. Ke světové špičce v tomto oboru patří patentovaný systém Rotovac. Čištění koberců Praha Wismont čištění.cz vás příjemně překvapí svým výsledkem, a především si poradí se vším, co na podlaze ulpívá.hotelová chodba s kobercem

S čím si čištění poradí

Plísně – textilní materiály, tedy i koberce, dobře přijímají a udržují vlhkost, která se uvnitř bytu zvyšuje cirkulací vzduchu při vaření, při zalévání a rosení květin, anebo při větrání. Mikrospory plísní se vyskytují jak na přírodních materiálech, tak i na syntetických. Potřebují pouze vlhko a teplo, a to ve vytápěných prostorách je v podstatě celoročně.
Bakterie – vlhko a teplo také přitahuje i bakterie, které se živí odumřelými tkáněmi, např. kožními šupinkami a mazem. Na jednom čtverečním centimetru byste jich napočítali stovky tisíc. Některé bakterie jsou lidem prospěšné, např. při zrání sýrů, v jogurtech nebo při kysání zelí, ale ty na koberci jsou obvykle patogenní.
Roztoči – jsou to malinkatí tvorové z čeledi pavoukovců, kteří sami o sobě nepředstavují pro člověka nebezpečí, ale nežádoucí jsou jejich výkaly. Roztoči se živí podobně jako bakterie biologickým odpadem a výkaly jsou poměrně agresivní a jsou i jedním ze známých alergenů. Lidem s oslabenou imunitou (a těch je dnes velmi mnoho) mohou způsobit i astmatický záchvat nebo atopický ekzém.svinuté ručně tkané koberce
Prach – prachové částice neustále víří ve vzduchu a vlivem zemské gravitace dopadají na zem – na podlahu. Dopadají pochopitelně i na koberec, kde je v průběhu týdne zašlapeme, a tam důkladně přilnou k jednotlivým vláknům. Klasický vysavač nás prachu zbaví jen zčásti.
Nepříjemný zápach – v souvislosti s provozem domácností nebo různých provozoven (kanceláří a obchodů) jsou podlahové textilní krytiny i zdrojem zápachu. Ten vzniká zejména v důsledku rozkladu biologických látek, jimiž se mikroorganismy živí. Nejvíce zapáchají koberce v domácnostech, kde se chodí naboso, ale výjimkou nejsou ani místa, kde se chodí v obuvi, např. kanceláře.