Všemi oblíbené kešu ořechy

Některé druhy ořechů nepochází z našich končin a i přesto se s nimi setkáváme na každém kroku, jako je tomu v případě kešu ořechů. Ty se běžně prodávají snad v každém obchodě a narazíte na ně samozřejmě také na internetu. O to důležitější je, abychom si vybírali správnou kvalitu a dbali na především na bio verzi, která je čistě z přírody a podporuje udržitelné zemědělství.

Kešu ořechy https://www.nakliceno.cz/kesu/ jsou mezi lidmi velice oblíbené. Existují v desítkách různých verzí. Solené a nesolené, pražené a nepražené, bio, obalované v různých směsích a spoustu dalšího.

miska s ovocem a oříšky

Tento druh je naprosto univerzální. Hodí se dokonce i na vaření či pečení. Doplníte s nimi sladké jídlo a dokonce třeba i zeleninový salát. Nebojte se experimentovat, přidat je k čočce, luštěninám, udělat si z nich hlavní jídlo nebo je přidat k pečenému kuřeti. Existuje mnoho zajímavých receptů, nehledě na to, že se hodí i na obyčejné zobání, dáte je na misku, když přijde návštěva a hned jsou pryč. Přidat si je můžete ráno do zdravé snídaně, do jogurtu nebo udělat smoothie.

Jistě víte, že jsou jako malé ledvinky a mají světlejší spíše bílý tvar. Jsou nabité cennými látkami pro lidské zdraví. Obsahují spoustu hořčíku, dále v nich najdeme mnoho minerálů jako je železo, vápník, fosfor, draslík, selen nebo i měď. Všechno v koncentraci, která je plnohodnotná pro naše tělo a doplní nám tyto potřebné látky, které jinak běžně získáváme také ze zdravé potravy.

snídaně ve lžíci

Pokud si vyberete typ natural, ten není solený ani pražený, uděláte nejlépe pro své zdraví. Každému je jistě jasné, že solená verze už obsahuje příliš mnoho soli, která už opět tak moc našemu zdraví neprospívá. Verze natural se navíc skvěle kombinuje i při vaření nebo pečení a je v podstatě univerzální.

Dobrá zpráva, pokud hledáte nějaké vhodné ořechy do zdravého jídelníčku nebo držíte dietu, tak kešu můžete bez obav konzumovat. Hodí se do dietních jídelníčků, protože obsahují v porovnání s ostatními ořechy velice málo kalorií.