Morava na dlani


Jižní Morava patří mezi kraje, které jsou proslaveny díky místním vinařům a také domácí pálenkou. Možná proto, když touto krajinou projíždíte, jsou zde k vidění velké aleje meruněk, mandloní, švestek a dalšího ovoce. Hlavní plodinou je zde však vinná réva, takže skoro každý, kdo bydlí na dědině vlastní svůj vlastní vinohrad. Tyto krásy jsou k vidění po celém jižním kraji, avšak hlavní srdce se nachází okolo obce Lednice. Zde je k vidění mnoho památek, ať už se podíváte na zdejší zámek a jeho zahradu, tak můžete navštívit i zdejší vinice.
výhled z pokoje
Apartmány, priváty, hotely Lednice jsou zde na každém rohu a jsou vybavený tím nejlepším, co dnešní doba nabízí. Pořádají se zde také svatby, které jsou velice oblíbené, na termín se čeká i několik měsíců. Pro tyto akce jsou vytyčeny zdejší sály a zámecká zahrada, která je nádherným prostředím.Pro všechny hosty zde určitě najdete ubytování a zábavu. Takže pokud se rozhodnete ubytovat přímo tady, určitě nebudete litovat. Zábavu zde najdou rodiny s dětmi i turisti ze všech koutů Evropy. Je zde wellness centrum, zříceniny hradu, minaret a mnoho dalšího.

Jestliže patříme mezi milovníky cyklistiky, jde zde spousta tras okolo vinic a Pálavských vršků. Pálava jde vidět už z dálky, kde se nádherně tyčí jejich bíle vršky. Pokud, však patříte mezi neaktivní turisty, nemusíte zoufat, určitě si vše vynahradíte v místních sklípkách. Výběr je zde ohromný a sklepy jsou otevřený v sezóně každý den. Takže pokud jedete na jedno denní nebo více denní výlet či pobyt, určitě byste tento nádherný kus České republiky měli vidět.
hotelový pokoj

Věřte, že pokud uvidíte Lednici a její okolí, budete v úžasu. Krajina a celková příroda v okolí Vám dočista vyrazí dech a možná Vám nebude stačit ani pobyt, který jste si dopředu domluvili a budete nuceni si ho prodloužit, abyste stihli všechny místní nádhery.