Olympijské hry

Kdo by neznal olympijské hry. Soutěžní klání sportovců z celého světa, které se koná co dva roky, vždy na střídačku letní a zimní hry. Co vás ale možná překvapí, že téměř na každých hrách se přidávají nové sporty. Naposledy v Tokiu přibylo hned pět nových sportů a nejsou to nijak nové sporty. Vždyť kdo by neznal baseball nebo karate, ale na olympiádu se dostaly až nyní. Stejně tak jako sportovní lezení, což bedlivě sledovala celá Česká republika, protože tam měla své želízko v ohni, a to Adama Ondru.

olympiáda

Ale ony skutečně vznikají i úplně nové sporty. Znáte třeba discgolf? Starším ročníkům to může připomínat létající talíř, ale princip hry není o tom, si talířem házet, ale dohodit disk do řetězového koše, a to principem podobným golfu. Postupně se jednotlivými hody přibližujete a počítáte počet hodů až do koše. Hraje se na počet košů, obdobně jako golf na počet jamek. Discgolfová hřiště vyrůstají v parcích v každém městě a nepotřebují velkou údržbu. Přírodní překážky jako stromy a keře jsou naopak vítané. A veliká výhoda, dá se hrát i v zimě ve sněhu.

A co speedminton? Znáte? Je to v podstatě badminton, ale míčky jsou rozdělené na krátkou a dlouhou hru, jsou těžší, čím je možné hrát hru i venku za mírného větru. Za silnějšího větru můžete použít na míček stabilizátor. A zajímavým zpestřením může být i hra v noci, protože míčky mají fluorescenční kroužek.

olympiáda

Na vodní hladině si můžete vyzkoušet paddleboarding. Surfové prkno, na které si stoupnete a pádlo, kterým se posouváte, a můžete se plavit do sytosti.

Těžko říct, který sport se prosadí natolik, aby se dostal na olympiádu. Možná nevadí, pokud se discgolf bude hrát jen v parcích, ale klasický golf se na olympiádu dostal, takže uvidíme za čas. Nicméně to nemá vliv na to, že doporučujeme si nové sporty vyzkoušet. Pohyb je prima a u hry si užijete spoustu zábavy.