Zařiďte si chatu ve starožitném stylu

Vyjet si o víkendu nebo na dovolenou na chatu, je zaslouženým odpočinkem pro každého z nás. Ačkoliv i chata a její zahrada potřebuje údržbu, většinou tam každý jezdí relaxovat. Proto chce mít chatu každý zařízenou tak, aby se v ní cítil příjemně, a aby vypadala hezky. Většina chat tedy dnes vypadá opravdu malebně a nemusíte se bát zatuchlých postelí a hlodavců snažících se dostat dovnitř.

chata

Jestliže se rozhodujete, zda chatu poupravit a lehce zrekonstruovat, určitě se do toho dejte. Ať už si zvolíte jakýkoliv styl, nejdůležitější je, abyste se cítili dobře a na chatu se vždy těšili. Pokud se rozhodne z chaty udělat malý domeček s historickým nádechem, určitě neprohloupíte. Většinou totiž na modernu koukáte doma a tak není na škodu, udělat si vybavení chaty v retro stylu. Navíc se dají sehnat doplňky jak do kuchyně, tak do ložnice nebo obýváku. Například ložnici můžete zařídit pomocí starožitné postele, které může mít vyřezávané ornamenty a podobně. V kombinaci s pruhovaným červenobílým nebo modrobílým povlečením se budete cítit jako v pohádce o Princezně ze mlejna. Stejně tak k tomu můžete doladit peřiňák, záclony nebo polštáře v celé chatce.

chata

V kuchyni samozřejmě nezapomeňte na nádobí v dobovém stylu, kterým vše krásně podtrhnete. Ačkoliv na retro styl a starožitnosti není úplně každý. Chaty v tomto stylu vypadají opravdu krásně a útulně. Důležité je však všechno pěkně sladit, ať si při přechodu z místnosti do místnosti neřeknete, že je to mišmaš. Pokud si třeba nevíte rady s tím, jak chatu zařídit, aby vypadala opravdu dobře, nebojte se obrátit na někoho, kdo má pro styl cit.

Kromě vnitřku chaty můžete přizpůsobit i exteriér ať už pomocí okenic nebo různých doplňků v podobě olejových lampiček, dřevěných květináčů nebo třeba necek, do kterých můžete zasadit například rajčata. Ve vaší fantazii se opravdu meze nekladou.