Geotextilie je efektivní pomocník

Letní období přináší nejen mnoho energie, kterou můžeme dostat do našeho organismu ze sluníčka, ale i spoustu radosti díky tomu, že si ho dopřejeme u vody. Mít vodní nádrž na zahradě už není žádnou raritou a z toho důvodu ji vlastní většina lidí, kteří žijí v rodinném domě.
Aby vám však bazén nezpůsoboval jenom starosti ohledně jeho údržby, poskytněte mu prvotřídní servis hned na začátku.
odlesk světla

Příprava místa, kam ho uložíte

Je nesmírně podstatné to, na jaké místo se rozhodnete váš bazén umístit. Samozřejmě, že jako první hledíte na to, aby na něho svítilo slunce téměř celý den. Dalším bodem, který by vás měl zajímat je i to, na jakém terénu vám bude stát. Pokud se jedná o travnatý povrch, neváhejte ho před možným opotřebením ochránit plachtou pod bazén.
Zabráníte tak veškeré vegetaci, aby rostla a ohrožovala povrch vašeho bazénu i z vnější části, díky čemu mu prodloužíte jeho životnost.
Terén, který si zvolíte, musí být za všech okolností srovnaný. Jestli tomu tak není, musíte mu pomoci vlastním přičiněním. V okamžiku, jak tak uděláte, vysypte ho vrstvou jemného písku, který se považuje za nejlepší řešení i z hlediska vašeho pohodlí při mechanickém pohybu v bazénu. Dno bazénové plachty se totiž setká nejen s vašim pravidelným pohybem, ale i s nátlakem ze strany povrchu, na který ho položíte.
ovoce u bazénu

Geotextilie je nepropustná

Pevný materiál, který odolá poškození nebo roztrhání, váš bazén dokonale ochrání před opotřebením z vnější části. Dobře snáší i výskyt plísní, které v sobě neudržuje a rovněž ani bakterie, se kterými rozhodně nechcete přijít do styku. Její účel na vaší zahradě bude k nezaplacení, protože vám nabídne příležitost – uchovat si vaši koupací nádrž v bezchybném stavu i několik let.
Rozhlédněte se v nabídce dostupných velikostí a nepřemýšlejte dlouho nad tím, jestli si ji pořídit. Oceníte ji v každém případě jako nepostradatelné příslušenství k vašemu jedinečnému bazénu.