Webkamera a sledování


Webkameru v dnešní době najdete snad na všech PC, přenosných PC, v telefonech i tabletech. Jde o naprosto běžný přídavek k počítači. Již v mnoha případech jste se však mohli setkat s tím, že byl někdo přes svou webkameru sledován. A může se to stát i ve vašem PC, obzvlášť, pokud nedodržujete vše, jak se má.

bílá webkamera

RATing je název pro nabourání se do počítače skrze Remote-Administration Tool, který běžně slouží ke vzdálenému přístupu k počítači. Využívá se běžně, ale hackeři je vkládají do virů, aby tak získali kontrolu ke vzdálenému softwaru. Při stažení nějaké aplikace z třetích stran, nebo při prohlížení nezabezpečených stránek se může stát, že se dostane i k vám do PC. V takovém případě získá osoba přístup nejen k webkameře, ale i ke všem ostatní souborům a údajům. Může tak zajistit sledování kamerou bez rozsvícené kontrolky.

K tomu, aby nebyla žádná možnost toho, že byste k sobě vůbec stáhli něco takového, je nutné mít aktualizovaný celý systém. Je třeba ho pravidelně udržovat. Také byste měli mít kvalitní aktuální antivirový program. Doporučuji například BullGuard, ale spolehlivé je i AVG. Za některé si připlatíte, ale na bezpečnost by člověk měl investovat.
ochrana počítače

Také nezkoumejte nezabezpečené stránky, nevystavujte se záměrně nebezpečí a nestahujte z neověřených zdrojů. Tak si zajistíte, abyste nedopadli jak dívky, které najednou ve vaně zjistí, že je někdo sleduje. Můžete ale zabránit přímo sledování naprosto jednoduchou metodou, a tou je přelepení webkamery. Pokud ji nepoužíváte, nevadí vám umaštěná čočka a chcete mít jistotu, můžete učinit takto. A není za co se stydět, má to tak mnoho lidí, a dokonce i osobnosti jako Mark Zuckerberg. Samozřejmě lidé jako on čelí mnohem větší hrozbě, jelikož mají pro hackery větší hodnotu, než někdo z neznámé vesnice. I tak je ale bezpečnost na místě. Neriskujte s daty, jelikož se lidé snaží vydělávat na všem.