Jak začít pracovat v USA?

Práce v zahraničí s sebou přináší mnoho výhod: zlepšení svých jazykových schopností, poznání cizí kultury a země, něco si vydělat a zažít před nástupem do života dospělých ještě nějakou tu zábavu. Na zkušenou takto vyráží stále více lidí, zejména studentů či čerstvých absolventů. K tomu, abyste ale mohli tento svůj sen uskutečnit, ale potřebují pracovní vízum.

craftsmen-3094035_1280

Získat tento potřebný dokument ale není úplně jednoduché. Většina zemí vám jej totiž přizná až poté, kdy máte předem zajištěné místo u zaměstnavatele, který navíc musí dokládat, že danou pozici nelze obsadit uchazečem z té které země. Výhodu mají kvalifikovaní pracovníci, kteří se víza dočkají mnohem snáze, než číšník, pokojská či sběrač ovoce. Přesto je ale možné si v zemích mimo Evropskou unii legálně přivydělat, ačkoliv je tato možnost časově omezena.

Pro mnoho Čechů se lákavou zemí jeví USA. Anglický jazyk totiž dnes již patří k základnímu jazykovému vybavení každého absolventa, přitom se jedná o zemi mnoha možností, která zkrátka a dobře táhne. Jak ale na pracovní povolení USA?

usa-1149896_1280

Pro pracovní povolení do USA využijte služeb naší kanceláře, která Vám pomůže toto pracovní povolení získat.

Na pohovor je třeba přinést všechny potřebné dokumenty, jinak jedete zbytečně a neuspějete. Potřebujete cestovní pas, dvě průkazové fotografie, doklady o předchozím vízu (je-li takové a nenachází se v současném pase), poplatek za vízum a další doklady v závislosti na typu víza (jedná se například o pracovní smlouvu či zvací dopis od budoucího zaměstnavatele v Americe, poslední daňové přiznání či třeba výpis z banky).

Typů víz je hned několik. Jedním z nejčastějších je samozřejmě to s označením B-2, které slouží pro dovolenou, turistiku a běžný pobyt v USA. Dalším typ pak tvoří vysokoškoláci, kteří si chtějí o prázdninách přivydělat, což již umožní Program výměny návštěvníků (J-vízum) – ti mohou v USA pracovat maximálně 4 měsíce, další měsíc pak mohou strávit cestováním.

Získat práci v zahraničí není sice úplně jednoduché, ale rozhodně ani nemožné. Musíte mít dostatek odvahy a trpělivosti. Pokud chcete mít jistotu, obraťte se na některou z agentur, které vám sice za poplatek, ale zato určitě seženou práci a zároveň vyřídí veškerá potřebná povolení.